VINAŘSTVÍ MICHNA

Naše vinařství bylo založeno v roce 2003 a navazuje na třígenerační zkušenosti pěstování révy vinné včetně zpracování hroznů.
Na výměře 5,50 ha jsou pěstovány kvalitní bílé i modré odrůdy. Veškeré práce, jak ve viničním, tak i ve sklepním hospodářství jsou prováděny s cílem dosáhnout nejvyšší kvality hroznů a následně i nejvyšší jakosti vyráběného vína.

Vína jsou vyráběna pouze z vlastních hroznů, u kterých máme zajištěnou prvotřídní kvalitu výchozí suroviny. Specializujeme se na výrobu zvláště jakostních a přívlastkových vín, které jsou lahvovány. Menší část výroby zůstává jako víno sudové.

Naše vína jsou určena pro všechny milovníky kvalitních vín.


VINAŘSTVÍ NOVOTNÝ BÍLEK

Příběh našeho rodinného Vinařství Novotný Bílek začal vinobraním v roce 2017, kdy se spojila dvě jména a dvě generace. Vinaříme v Čejkovicích, kde obhospodařujeme 2 ha vinic. Zaměřujeme se na odrůdy, které nejlépe odráží jedinečný terroir Čejkovic.


ŠTĚPÁN MAŇÁK

Jsme firma rodinného typu, založená v roce 1992. Najdete nás ve slovácké podoblasti Jižní Moravy, asi 6km od Kyjova v blízkosti pohoří Chřiby. Právě na těchto jižních svazích, které dávají této krajině malebný ráz, jsou nejlepší vinice.


Naše vinice o celkové rozloze téměř 25ha, obděláváme ve 3 katastrech. Půdy jsou zde hlinitopísčité a sprašovité.


Veškeré vinice udržujeme v souladu s Integrovanou produkcí, což je něco mezi BIO produkci a konvenčním hospodařením. Na vinicích máme nasazeny dravé roztoče, kteří udržují harmonický ekosystém.


Vinice jsou také osety speciální bylinou směsí, pro co nejlepší biodiverzitu půdy. Vyrábíme a prodáváme kvalitní přívlastková vína typická pro jižní Moravu.


MAREK GERTNER

Naše vína jsou společenská a rozmanitá stejně jako příležitosti, kdy je otevřete. Jsou vypravená do světa tak, abyste je mohli vzít kamkoliv a přivezli s nimi dobrou náladu.


HROZÍNEK

Vinařství se nachází v obci Hlohovec. Hrozny na výrobu vína pocházejí převažně z katastru Hlohovce, Valtic a Lednice.

Při výrobě vína se snažíme s hrozny zacházet co nejšetrnějí se snahou zachovat odrůdovost jednotlivých odrůd.

Aktuálně se zaměřujeme na přívlastková svěží vína, ale v brzké době se můžete těšit i na zajímavé novinky.


ONDŘEJ BRDEČKO

Vlastní vinařství jsem založil v roce 2011. Jako nejmladšímu vnukovi známého kobylského vinaře Antonína Mikulici mi nejdřív jen bylo líto nepokračovat v rodinné tradici, ale postupně jsem si vybudoval vlastní filosofii spočívající v tom, že je možné jít proti hlavnímu proudu, pokud jsou nejdůležitější technologií hlava a ruce vinaře. Na vinohradech v tratích Nivky a Nivky u větřáku a sklepě po dědečkovi jsme postavili celý současný rodinný malovinařský provoz. Ve vinohradech hospodaříme v duchu integrované produkce, experimentujeme s postupy ekologického vinohradnictví.


VÍNO LUDVIK

Orientujeme sa na výrobu neskorých zberov, výberov z hrozna, ľadových a slámových vín. Obhospodarujeme 10ha vinohradov v Modre, v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Naše vinohrady sa nachádzajú na teplých juhovýchodných svahoch Malých Karpát, v kamenistej pôde, s veľkou potrebou celoročnej ručnej a namáhavej práce. Naše vína majú certifikát Chráneného označenia pôvodu D.S.C. Počas posledných dvoch rokov 2018 až 2019 sme získali za vína z našej produkcie až 71 Zlatých medailí.